fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Od odsetek z lokaty przedsiębiorca zapłaci podatek Belki

Rzeczpospolita
Czy odsetki od lokat związanych z działalnością gospodarczą należy traktować jako przychody z tej działalności?
Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest oczywista.Ostatnio w niektórych interpretacjach organów podatkowych pojawia się pogląd, że uzyskiwane odsetki od lokat na rachunku lokacyjnym powiązanym z rachunkiem podstawowym dla działalności gospodarczej są przychodem z kapitałów pieniężnych.Tak np. stwierdziła [b]Izba Skarbowa w Warszawie w piśmie z 19 marca 2010 r. (IPPB1/415-97/10-2/EC).[/b][srodtytul]Stanowisko fiskusa[/srodtytul]Zgodnie z [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?n=1&id=345827]ustawą o swobodzie działalności gospodarczej [/link]przedsiębiorcy dokonują niektórych rozliczeń za pośrednictwem rachunku bankowego (firmowy rachunek bankowy). Uzyskiwane odsetki od środków zgromadzonych na tym rachunku zaliczane są wówczas do źródła przychodów z działalności gospodarczej (na podstawie art. 14 ust. 2 pkt 5 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?n=1&id=346580]ustawy o PIT[/link]) .Zdaniem warszawskiej Izby Skarbowej odsetek od odrębnych lokat ...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA