fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Fundusze Europejskie

Pula grantów na kulturę wyczerpana

Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach - budowa jej siedziby zostanie dofinansowana 265 mln zł
Fotorzepa, Dariusz Pisarek Dariusz Pisarek
Rozdzielono już wszystkie dotacje z programu Infrastruktura i środowisko na inwestycje związane z infrastrukturą kultury
Kultura to drugi (po szkolnictwie wyższym) z sześciu sektorów największego programu operacyjnego "Infrastruktura i środowisko", w którym zawarto umowy o dotacje na 100 proc. środków. W programie tym na inwestycje dotyczące infrastruktury obiektów kulturalnych przeznaczono 490 mln euro.
Głównym celem dotacji rozdzielanych w ramach XI priorytetu (Kultura i dziedzictwo kulturowe) programu jest wykorzystanie potencjału kultury i dziedzictwa kulturowego o znaczeniu światowym i europejskim dla zwiększenia atrakcyjności Polski. Wspierane są inwestycje związane z rozbudową i modernizacją infrastruktury kultury i szkolnictwa artystycznego oraz ochroną dziedzictwa kulturowego o znaczeniu europejskim i światowym.
Ostatnią umową o dotację jest kontrakt na dofinansowanie budowy siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Będzie ona kosztowała ponad 265 mln zł. W budynku powstanie m.in. sala koncertowa na z widownią na 1800 miejsc oraz sala kameralna na 300 osób. Inne dofinansowane z programu przedsięwzięcia to m.in. budowa sali koncertowej we Wrocławiu i opery w Białymstoku (pierwszej na wschód od Wisły).
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA