fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koszty 50 proc. nie dla osób na L-4

Pieniądze wypłacane dziennikarzowi za czas zwolnienia lekarskiego nie będą objęte podwyższonymi kosztami podatkowymi
A to dlatego, że nie są wynagrodzeniem z tytułu korzystania przez twórców z praw autorskich. Wynika tak z [b]interpretacji Izby Skarbowej w Katowicach z 26 listopada 2009 r. (IBPBII/1/415-668/09/BD).[/b][srodtytul]Z zasady kwotowe...[/srodtytul]Przepisy [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr?n=1&id=346580]ustawy o PIT[/link] (art. 22 ust. 2) przyznają pracownikom uzyskującym przychody ze stosunku pracy możliwość odliczenia od przychodów konkretnych kwot w skali miesiąca i roku.Przykładowo dla pracownika, który mieszka w tej samej miejscowości, gdzie znajduje się zakład pracy, będzie to miesięcznie 111,25 zł, a rocznie 1335 zł.[srodtytul]... choć nie zawsze[/srodtytul]W pewnych przypadkach koszty uzyskania przychodów określone są jednak stawką procentową. Tak jest m.in. przy prawach autorskich. W myśl art. 22 ust. 9 koszty uzyskania przychodów z tytułu korzystania przez twórców z praw autorskich i artystów wykonawców z praw pokrewnych lub rozporządzani...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA