fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Samorząd

Start Szeremietiewa, strona Olejniczaka

Romuald Szeremietiew
Fotorzepa, Dominik Pisarek Dominik Pisarek
Romuald Szeremietiew oficjalnie ogłosił, że kandyduje. Wojciech Olejniczak odwołał się do internautów. Hanna Gronkiewicz-Waltz.przedstawiła szefa kampanii
Przedwyborcza machina ruszyła w piątek z kopyta.
– Gdy zostanę prezydentem Warszawy, doprowadzę do wyjaśnienia tajemnicy śmierci Stefana Starzyńskiego – deklaruje Romuald Szeremietiew. Były minister obrony narodowej i poseł AWS przypomina o sobie, startując jako bezpartyjny kandydat. – Chcę urzeczywistniać przedwojenną wizję Starzyńskiego: „Warszawy wielkiej i nowoczesnej” – ogłosił, pokazując portret legendarnego prezydenta przepasany szarfą.
[srodtytul]Być jak Starzyński [/srodtytul]
Szeremietiew ma też hasło: „Warszawa sercem Europy” (to nawiązanie do Słowackiego).
Pytany o priorytety dla stolicy, odpowiada ogólnikami: – Rozwiązanie kłopotów komunikacyjnych, niekoniecznie poprzez drogie inwestycje, poprawa bezpieczeństwa i panowanie nad ładem przestrzennym miasta. Wkrótce szczegóły.
Na jaki elektorat liczy ten zapomniany już nieco polityk prawicy, który po latach procesu uwolnił się od oskarżeń o korupcję, ale ma nadal proces o ujawnienie tajemnicy państwowej? – Liczę m.in. na tych, co walczyli jak ja o obalenie komunistycznego ustroju – mówi.
Wśród osób, które go popierają, są ludzie nauki, oficerowie wojska i przedstawiciele środowisk kresowych. M.in. były wojewoda śląski Marek Kępski, były szef „S” Mazowsze Sławomir Rakowiecki, komisarz w dawnej gminie Centrum Andrzej Herman.
[srodtytul]Trzaskowski w sztabie [/srodtytul]
Platforma Obywatelska ujawniła z kolei, kto wejdzie w skład sztabu wyborczego Hanny Gronkiewicz-Waltz.
Szefem jej kampanii będzie Rafał Trzaskowski, warszawski europoseł PO. – Prezydent była pod wrażeniem jego skuteczności w kampanii w 2008 r. i zaczęła z nim współpracować m.in. w sprawie unijnych funduszy – słyszymy w ratuszu.
W sztabie kandydatki PO działać będzie też Marcin Kierwiński, wicemarszałek Mazowsza i wiceszef warszawskiej PO, oraz Dariusz Dolczewski, szef Młodych Demokratów. Oficjalnie nie będzie w nim najbliższych współpracowników z ratusza – rzecznika Tomasza Andryszczyka i wicedyrektora gabinetu Jarosława Jóźwiaka. Ten ostatni jest też urzędnikiem wyborczym, więc nie mógł wziąć urlopu i zająć się polityką.
[srodtytul]SLD zmienia Warszawę[/srodtytul]
Uaktywnił się kandydat SLD Wojciech Olejniczak. Przedstawił swoją stronę www.zmienimywarszawe.pl, za pośrednictwem której chce poznać opinie warszawiaków o rozwoju miasta. – Nikt jeszcze czegoś takiego nie zrobił – mówi Olejniczak. – Można tam proponować np. przebieg kolejnych linii metra, lokalizację przedszkoli czy dróg.
Te pomysły, które zdobędą najwięcej głosów i będą sensowne, SLD chce później realizować, jeśli wygra wybory.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA