fbTrack

Sport

Żużel: Gollob i Hampel o zwycięstwo w Grand Prix Chorwacji

Tor w Goricanie, na którym odbędą się sobotnie zawody, debiutuje w mistrzostwach świata. Jak poradzą sobie na nim Polacy? Transmisja w Canal+ o godz. 18.50
Zaczęło się odliczanie – do końca sezonu już tylko cztery turnieje. Po pierwszych w historii GP zawodach w Chorwacji najlepsi żużlowcy świata będą się ścigać jeszcze w dobrze znanym duńskim Vojens (11 września) i mającym już za sobą debiut włoskim Terenzano (dwa tygodnie później). 9 października spotkają się w wielkim finale w Bydgoszczy.
Kibice nie wyobrażają sobie, by na podium zabrakło wtedy Tomasza Golloba i Jarosława Hampela. Polacy jeżdżą w tym sezonie znakomicie, prowadzą w klasyfikacji generalnej i nie zanosi się, by ktoś mógł im poważnie zagrozić. Niedawny lider Hampel teraz goni Golloba, który lubi takie tory jak ten w ledwie trzytysięcznej miejscowości położonej przy granicy z Węgrami: nowe, jeszcze nieodkryte, podobne do tego w Gorzowie, gdzie jeździ na co dzień w barwach Stali. Pozytywne wspomnienia z Goricanu chcą też zachować wracający do formy po kontuzji mistrz sprzed dwóch lat Nicki Pedersen i Norweg jeżdżący dla Polski Rune Holta. Duńczyk musi zdobywać punkty, by wrócić do czołowej ósemki (teraz jest 11.) i zapewnić sobie start w przyszłorocznym cyklu, a Holta próbuje gonić trzeciego w klasyfikacji Australijczyka Jasona Crumpa. Do obrońcy tytułu traci 14 punktów.
>Klasyfikacja cyklu GP (po 7 z 11 turniejów): 1. T. Gollob 107 pkt; 2. J. Hampel (obaj Polska) 102; 3. J. Crump (Australia) 90; 4. R. Holta (Polska) 76; 5. K. Bjerre (Dania) 75; 6. C. Holder (Australia) 66; 7. H. Andersen (Dania) 61; 8. A. Jonsson (Szwecja) 55;... 11. N. Pedersen (Dania) 51; 16. J. Kołodziej 12; 19. A. Miedziński 6; 21. P. Protasiewicz (wszyscy Polska) 5.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL