fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Budowa dróg i autostrad. Pozwolenia na budowę nowych odcinków

Fotorzepa, Bartosz Jankowski
Są pozwolenia na budowę obwodnicy Kielc, 8 km odcinka autostrady A4 z Jarosławia do Pawłosiowa oraz pierwszych z pięciu odcinków 92 km trasy A2 z Łodzi do Warszawy
Są pozwolenia na budowę obwodnicy Kielc i 8 km odcinka autostrady A4 z Jarosławia do Pawłosiowa.
Pozwolenie na budowę obwodnicy Kielc w ciągu dogi ekspresowej nr 7 ma rygor natychmiastowej wykonalności, to oznacza, że prace budowlane można zaczynać natychmiast po podpisaniu umowy z wykonawcą. Maszyny mają pojawić się na placu budowy we wrześniu, prace mają zostać zakończone w ciągu 18 miesięcy, czyli marca 2012 roku. Odcinek ekspresowej „siódemki” o długości 23 km będzie budować hiszpańska Acciona Infraestructuras i polski Mostostal Warszawa. Ich oferta, była najniższą spośród złożonych w przetargu opiewała na 642 mln zł. Najdroższa wynosiła 989 mln zł.
W weekend ma zostać wbita pierwsza łopata na placu budowy autostrady z Łodzi do Warszawy. Pozwolenie na budowę autostrady A4 zostało wydane tylko na 8 km odcinek drogi. Cała trasa z Jarosława do Radymna ma 25 km i powstaje w systemie „projektuj i buduj”. Kontrakt na realizację prac Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała z wykonawcą w maju tego roku. Projekt budowlany został sporządzony na podstawie dokumentów dostarczonych przez urząd. Inwestycje za 969 mln zł zrealizuje Budimex wraz z firmą Ferrovial Agroman. Decyzja zezwalająca na realizację prac ma rygor natychmiastowej wykonalności. Tydzień temu zostały wydane pozwolenia na budowę pierwszych z pięciu odcinków 92 km trasy A2 z Łodzi do Warszawy. Jako pierwszy zgodę wydał wojewoda mazowiecki, dotyczy ona odcinka najbliżej Warszawy wydał wojewoda mazowiecki. Prace w tym miejscu będzie realizować Strabag za 643,8 mln zł (przy kosztorysie 1,1 mld zł).
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA