fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lokaty i inwestycje

Nawet ponad 7 procent

Fotorzepa, Dariusz Majgier DM Dariusz Majgier
Gdy mamy do ulokowania 2 tys. zł i nie przeraża nas stosunkowo długi termin, dobrym wyborem będzie dwuletni depozyt w Alior Banku
Odsetki są tam codziennie doliczane do kapitału. Odpowiadają standardowemu oprocentowaniu w wysokości 7,59 proc. w skali roku. Przez dwa lata zarobimy zatem 246 zł.
[b][link=http://www.rp.pl/galeria/7,2,524291.html]Zobacz najlepsze lokaty roczne[/link][/b] Ulokować można oczywiście również większą kwotę, z tym że nie może ona przekroczyć 14 tys. zł (wtedy dzienne odsetki byłyby na tyle duże, że należałoby odprowadzić od nich podatek Belki, a to pogorszyłoby atrakcyjność lokaty).
[b][link=http://www.rp.pl/galeria/7,3,524291.html]Zobacz najlepsze lokaty dwuletnie[/link][/b] Bank Pocztowy oferuje tradycyjną lokatę dwuletnią o oprocentowaniu zmiennym 7 proc. w skali roku. Więcej niż w bankach dostaniemy w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych. Wielkopolska SKOK ma w ofercie lokatę roczną z oprocentowaniem zmiennym 7,3 proc., SKOK Stefczyka i Nike – 7,25 proc. [b][link=http://www.rp.pl/galeria/7,4,524291.html]Zobacz roczne depozyty w SKOK[/link][/b] Wśród banków najwyżej oprocentowane lokaty roczne znajdziemy w Noble Banku (6,36 proc.) oraz BPH (6,07 proc.). Są to depozyty z dzienną kapitalizacją odsetek. [b][link=http://www.rp.pl/galeria/7,5,524291.html]Zobacz najatrakcyjniejsze konta oszczędnościowe[/link][/b] Osoby, które nie chcą zamrażać gotówki na określony czas, mogą wybrać konto oszczędnościowe. Jego zaletą jest prawo do podejmowania pieniędzy w dowolnym momencie bez utraty odsetek. Trzeba tylko pamiętać, że liczba wypłat bez prowizji jest ograniczona (np. do jednej w miesiącu). Jeśli zakładamy, że na koncie będziemy trzymać mniej więcej 2 tys. zł, najlepszą dla nas ofertę ma teraz Meritum Bank (5,68 proc. w skali roku). [b][link=http://www.rp.pl/galeria/7,6,524291.html]Zobacz najlepsze lokaty jednodniowe[/link][/b] Popularne stają się lokaty dzienne, które zazwyczaj mogą być automatycznie odnawiane. Można zawrzeć z bankiem umowę, że środki z konta osobistego powyżej pewnej kwoty są automatycznie przenoszone na taką lokatę. Najwyższe odsetki proponuje Bank BPS (4,94 proc. w skali roku). [b][link=http://www.rp.pl/galeria/7,7,524291.html]Zobacz najlepsze polisy lokacyjne[/link][/b] Atrakcyjny dochód, zwolniony z 19-proc. podatku Belki, zapewniają lokaty bankowe połączone z ubezpieczeniem na życie. Najlepszą tego typu lokatę roczną ma Noble Bank (5,25 proc.).
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA