fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Ekologiczne dźwięki

Działają już 12 lat, odkrywając muzykę bliskich nam gór, a jakże mało znanych. Grupa Karpaty Magiczne wydała wiosną dwunasty album „Acousmatic Psychogeography” i zaprasza nie tyle na promocję płyty, ile zagłębienie się w nieodkryte jeszcze dźwięki
Zespół tworzą: Anna Nacher, Marek Styczyński, Andrzej Widota i Urszula Stosio. W nagraniu albumu wziął też udział gość z Ameryki, gitarzysta Eric Arn.
Używają tak wielu instrumentów, że trudno Annę Nacher nazwać gitarzystką i wokalistką, choć to jej główna rola w zespole. Marek Styczyński gra na gajdalicy, fletach karpackich, łuku muzycznym, modyfikowanych cymbałach santoor, japońskim bębnie rytualnym uchiwa-daiko i na generatorze dźwięków sterowanym światłem badoog. Teraz usłyszymy zapewne inne instrumenty, które muzycy ciągle przywożą z podróży po świecie.
Anna Nacher i Andrzej Widota zaadaptowali techniki wokalne z azjatyckiej muzyki rytualnej. Zespół eksperymentuje z elektroniką, czerpie inspiracje z amerykańskich zespołów wykonujących muzykę transową, medytacyjną, ambient, rave, avant pop i noise. Podczas koncertu wyświetlane będą zdjęcia z wypraw za koło polarne, gdzie muzycy poznawali techniki wokalne Saamów – joiku.
Dzięki tego typu doświadczeniom nikt nie gra i nie śpiewa tak jak oni.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA