fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Izrael zainteresowany polskim górnictwem

Katowice odwiedził wczoraj Avi Friedman – attache handlowy ambasady Izraela w Polsce. W Górniczej Izbie Przemysłowo-Handlowej rozmawiał z jej prezesem Januszem Olszowskim – informuje nettg.pl
W spotkaniu wziął także udział Mariusz Saratowicz, prezes zarządu chorzowskiego Eltransu, lidera w dziedzinie produkcji kabli dla polskiego górnictwa.
– Nasi przedsiębiorcy są zainteresowani współpracą z polskimi partnerami. Chcemy im pomóc w nawiązywaniu kontaktów. Chodzi praktycznie o każdą dziedzinę przemysłu, także górnictwo. W Izraelu jest tylko jedna kopalnia rud miedzi „Króla Salomona”, ale należy ona już do historii. Obecnie udostępniona jest dla ruchu turystycznego jako zabytek. W kraju działa jednak wiele przedsiębiorstw produkujących urządzenia, które znajdują zastosowanie w górnictwie. Nas również interesuje wiele produktów z Polski – powiedział dla portalu nettg.pl Avi Friedman.
Izraelczycy chcą świadczyć nam usługi serwisowe zwłaszcza w rozwiązaniach informatycznych, a także podjąć współpracę w dziedzinie gospodarki wodnej.
– Jestem zadowolony z tego spotkania. Nigdy jeszcze w historii Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej nie mieliśmy okazji rozmawiać ze stroną izraelską. Wśród firm, które zrzeszamy, jest wiele takich, które prowadzą działalność niezwiązaną ściśle z branżą górniczą i tu widzę szansę szerszej współpracy – podsumował Janusz Olszowski.
W pierwszym kwartale przyszłego roku zapowiedziana jest wizyta izraelskich przedsiębiorców na Śląsku. Będą oni również gośćmi kolejnej edycji targów górnictwa.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA