fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kiedy płaca może trafić na konto męża

Fotorzepa, Michał Walczak Michał Walczak
Wynagrodzenia ze zlecenia nie musisz wypłacać do rąk osoby, która je wykonuje. Możesz je przelać na rachunek jej małżonka. Czy pensję z etatu również?
[b]– Czy można wysłać wynagrodzenie z umowy-zlecenia na konto męża zleceniobiorcy? Czy to dopuszczalne? [/b]– pyta czytelnik.Tak, jest to działanie prawidłowe. W przypadku pracownika odpowiedź nie jest już taka prosta.[srodtytul]Według swobody umów…[/srodtytul]Umowa-zlecenie jest umową nazwaną, uregulowaną w [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=86F27ADE2102E1D67842E76D535F1BD1?id=70928]kodeksie cywilnym[/link] (art. 734 – 757) . Ale pamiętajmy o zasadzie swobody umów. Pozwala ona stronom kontraktu (w tym wypadku zleceniodawca i zleceniobiorca) ułożyć stosunek prawny według swojego uznania, byle jego treść lub cel nie sprzeciwiały się właściwości (naturze) stosunku, ustawie ani zasadom współżycia społecznego (art. 353[sup]1[/sup] k.c.).Nie ma zatem przeszkód prawnych, by zgodnie z ustaleniem umownym zleceniodawca przelewał wynagrodzenie na konto małżonka zleceniobiorcy, o ile w konkretnej sytuacji nie sprzeciwia się to zasadom ...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA