fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Chiny i Rosja importują węgiel

Ilość węgla sprowadzanego do Chin wzrosła do 60,11 mln ton w ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku. W ubiegłym roku import wynosił 38,44 mln ton - podaje nettg.pl za portalem chinamining.org
Najnowsze dane przedstawił we wtorek Wang Xianzheng, szef Państwowego Zjednoczenia Węglowego Chin na Letnich Targach Węgla 2010 w Dalian w prowincji Liaoning.
Zdaniem Wanga wewnętrzny chiński rynek węglowy stopniowo coraz lepiej dostosowuje się do międzynarodowych praktyk handlowych, co jest wynikiem prorynkowych reform, jakie przeprowadzono w Chinach w ostatnich latach. Wang zauważył, że producenci z Rosji, Indonezji, Australii i innych krajów usiłują rozszerzyć swoją sprzedaż węgla do Chin.
Wnp.pl natomiast informuje, że NLMK, producent stali z Rosji podpisał kontrakt z szwajcarskim Duferco na dostawę około 840 tys. ton węgla.
Rosjanie podpisali z Duferco kontrakt, na mocy którego szwajcarski koncern w ciągu trzech lat dostarczy około 840 tys. ton węgla. Wartość tego kontraktu pozostaje nieznana. Szacuje się jednak, że cena surowca może wynieść około 150 dol. za tonę. Duferco jest jednym z liderów w światowej branży hutniczej. Korporacja ma udziały w europejskich i amerykańskich spółkach górniczo-hutniczych.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA