fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firma

Większa pula dotacji na biogazownie i wiatraki

Fotorzepa, Piotr Wittman Piotr Wittman
Resort rozwoju regionalnego zwiększy o 100 mln zł budżet ostatniego konkursu na wytwarzanie energii ze źródeł odnawialnych
Niski budżet drugiego i zarazem ostatniego naboru wniosków o dofinansowanie farm wiatrowych i biogazowni z programu „Infrastruktura i środowisko” od dawna spędzał sen z powiek przedsiębiorcom i firmom doradczym. Jedni i drudzy mocno lobbowali za zwiększeniem puli pieniędzy. Ostatecznie budżet konkursu wyniesie 295 mln zł. Na jeden projekt można otrzymać maksymalnie 40 mln zł.
Zainteresowani dotacjami przedsiębiorcy złożyli ostatecznie 160 wniosków, w których ubiegają się o ponad 3,1 mld zł wsparcia. Dlatego ich doradcy informację o dodaniu 100 mln zł przyjmują z umiarkowanym optymizmem. – To dobra wiadomość, ale dodatkowe pieniądze to kropla w morzu potrzeb – komentuje Iwona Polok ze spółki doradczej MCG.
[wyimek]295 mln zł wyniesie budżet konkursu po dodaniu środków przez MRR[/wyimek]
– Tylko 100 mln zł? Ministerstwa Rozwoju i Gospodarki powinny przesunąć całe środki z „martwego” konkursu na wytwarzanie biopaliw, co dałoby dodatkowo ok. 170 mln zł – mówi z kolei Paweł Grabarkiewicz, szef firmy doradczej Strategor.
– 100 mln zł dorzucamy jako instytucja zarządzająca programem – tłumaczy Adam Zdziebło, wiceminister rozwoju regionalnego, dodając, że wciąż trwają rozmowy w sprawie zwiększenia budżetu z Ministerstwem Gospodarki. To jednak od kilku tygodni nie może podjąć ostatecznej decyzji.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA