Rpkom

Branża informatyczna liczy na inwestycje telekomów w 2010 r.

Branża telekomunikacyjna zaczyna wychodzić z kryzysu, ale przychód sektora w 2009 r. będzie mniejszy niż w ubiegłym roku - szacuje firma informatyczna Infovide-Matrix.
Według Dariusza Janeczko, partnera w spółce odpowiedzialnego za sektor telekomunikacyjny, polski rynek jest już nasycony usługami głosowymi. - Ten obszar nie będzie już generatorem znaczących inwestycji operatorów. Inaczej będzie w przypadku projektów związanych z rozszerzeniem oferty szerokopasmowego Internetu i usług dodanych. Ważne będą też czynniki związane z wypełnieniem rozporządzeń regulacyjnych, jak np. dostosowaniem do karty równoważności TP - stwierdził Janeczko.

Inwestycje w informatykę będą także stymulowane przez takie zapisy regulacyjne, jak np. obowiązek przeniesienia numeru telefonu w jeden dzień. Z tego powodu firmy telekomunikacyjny będą coraz częściej sięgać po rozwiązania typu business intelligence.
Infovide-Matrix liczy, że operatorzy telekomunikacyjni w 2010 r. wdroży nowe systemy CRM, billingowe i zarządzania produktami. Ważnym źródłem przychodów firm informatycznych mają być także - wdrażane zwłaszcza przez operatorów sieci mobilnych - nowe systemy tworzenia i wprowadzania nowych usług (IN, NGN, IMS).
Źródło: rpkom.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL