fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2010

"Mogę podjąć się tej misji"

Jarosław Kaczyński
Fotorzepa, Roman Bosiacki Roman Bosiacki
Jarosław Kaczyński podziękował Polakom za poparcie. Podczas przemówienia mówił o wizji polski otwartej na świat, ale jednak suwerennej.
Mam poczucie, że mogę podjąć się tej misji - powiedział ubiegający się o prezydenturę prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z warszawskim społecznym komitetem wspierającym jego start w wyborach na najwyższy urząd w państwie.
- Mam poparcie swojej rodziny, mam państwa poparcie, mam poparcie milionów Polaków, którzy podpisali listy wpierające moją kandydaturę. Mam poczucie, że mogę podjąć się tej misji - podkreślił prezes PiS.
Kaczyński mówił też o swojej wizji Polski - nowoczesnej, ale kultywującej tradycję. Suwerennej, ale jednocześnie otwartej na świat i dumnej ze swojej tożsamości.
- Jestem przekonany, że ta wizja nas jednoczy. Polska jest najważniejsza - powiedział prezes PiS.
Piosenkarka Halina Frąckowiak przeczytała - w imieniu członków warszawskiego społecznego komitetu - deklarację poparcia dla Jarosława Kaczyńskiego, zatytułowaną "Polska jest najważniejsza".
"Dzisiaj stajemy przed wami, jako obywatele, pragnący wesprzeć kandydata na najwyższy urząd Rzeczypospolitej. Tego, od którego w dużej mierze zależeć będzie przyszłość naszego państwa i jakość naszego życia. Dlatego mamy prawo, ale także obowiązek mówić o naszych marzeniach i pragnieniach, dotyczących życia publicznego całego narodu" - czytamy w deklaracji.
Jak podkreślili sygnatariusze deklaracji, "łączy nas Rzeczpospolita, Państwo, Wolna Polska, będąca ucieleśnieniem marzeń pokoleń Polaków, którzy walczyli o niepodległość".
"Powołujemy społeczny komitet poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. Jesteśmy przekonani, że gwarantuje on urzeczywistnienie wizji Polski, z której wszyscy będziemy dumni - Polski nowoczesnej, a zarazem kultywującej najlepsze rodzime tradycje. Polski suwerennej, otwartej na świat, a jednocześnie nie odcinającej się od swojej tożsamości; Polski niepodzielnej, w której wszyscy obywatele odnajdą godne miejsce do życia, do osobistego i wspólnotowego rozwoju" - brzmi tekst deklaracji.
W skład warszawskiego społecznego komitetu poparcia weszli m.in. satyryk Jan Pietrzak, piosenkarka Halina Frąckowiak, aktor Jerzy Zelnik, artysta Janusz Kapusta, historyk Michał Kopczyński, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku - Wiesław Johann, aktorka Dorota Lanton, literat Bogusław Nowicki i historyk Andrzej Rachuba.
Szefowa sztabu Kaczyńskiego Joanna Kluzik-Rostkowska powiedziała, że fakt poparcia przez społeczny komitet kandydatury prezesa PiS "dodaje skrzydeł". Podziękowała też wszystkim członkom społecznego komitetu. Kluzik-Rostkowska poinformowała też, że w całej Polsce tworzą się komitety poparcia dla kandydatury Kaczyńskiego.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA