Notowania

NewConnect straci jedną z największych spółek

W tym roku tylko Centrum Klima przeniosła się z NC na rynek główny giełdy
Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Powszechne Towarzystwo Inwestycyjne (PTI) chce w pierwszej połowie 2010 r. przenieść się na główny rynek warszawskiej giełdy
PTI to szósta pod względem kapitalizacji spółka notowana na alternatywnym rynku NewConnect. Jest ona wyceniana na blisko 90 mln zł. Zajmuje się głównie inwestycjami finansowymi w akcje niepublicznych firm.
– Prace nad prospektem emisyjnym są już na ukończeniu. Chcemy przejść na rynek regulowany po tym, jak biegły rewident zbada nasze wyniki za 2009 r. – mówi Krzysztof Zalewski, pełnomocnik zarządu i największy udziałowiec PTI (kontroluje 32,1 proc. akcji). Transakcje wprowadzenia PTI na GPW ma przeprowadzić Biuro Maklerskie DnB Nord. Przygoda firmy z rynkiem NewConnect może więc się okazać bardzo krótka, bo PTI zadebiutowało na nim w maju 2009 r. Przejściu na główny rynek nie będzie towarzyszyła emisja akcji. Obecnie największym aktywem firmy jest prawie 20-proc. pakiet akcji w giełdowej firmie IZNS Iława.
W tym roku jedyną spółką, która się przeniosła z "małej giełdy" na główny parkiet GPW, był producent i dystrybutor wyrobów wentylacyjnych Centrum Klima.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL