Biznes

Od stycznia losowania Lotto tylko w TVP Info

Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Od stycznia losowania Lotto znikną z Polsatu. Totalizator Sportowy poinformował rozstrzygnął przetarg na transmisje losowań
Losowania gier w TVP Info będzie można zobaczyć trzy razy w tygodniu: we wtorki i czwartki o godz. 22:00, a także w soboty o godz. 22:15. Producentem Studia Lotto jest firma Endemol Polska, która pracuje nad bardziej rozrywkowym i nowoczesnym formatem audycji - podało biuro prasowe Totalizatora Sportowego. Z doniesień mediów wynika, że nie wykluczone, że przy jego realizacji mieliby zostać zatrudnieni celebryci.
Do przetargu na transmisje losowań stanęła TVP i TVN. Stacja Polsat, w której już od 10 lat odbywają się losowania, nie była zainteresowana przedłużeniem tej współpracy. Z nieoficjalnych wypowiedzi jej przedstawicieli wynika, że problemem była stała godzina emisji, która utrudniała przygotowanie ramówki stacji. Dodatkowo od wielu lat oglądalność losowań systematycznie spadała. Ze względu na to, że losowania nie są atrakcyjne, nie było też zainteresowania reklamodawców. Obecny przetarg na losowania był już drugim. Pierwszy zakończył się klęską, bo nie zgłosiła się żadna stacja.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL