Sylwetki

Kołakowska pokieruje ING BSK

materiały prasowe
Rada nadzorcza ING Banku Śląskiego powołała na stanowisko prezesa banku obecną wiceprezes Małgorzatę Kołakowską
Kołakowska pracuje w ING Banku Śląskim od października 2006 roku, a od lipca 2007 roku pełni funkcje wiceprezesa zarządu.
Małgorzata Kołakowska rozpoczęła swoją karierę zawodową w ING Bank NV/Oddział w Warszawie w latach 1993-1996. Po kilkuletniej przerwie, w trakcie której zajmowała stanowisko dyrektora finansowego w McDonalds' Polska oraz dyrektora na Polskę i kraje bałtyckie w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju powróciła do ING Banku Śląskiego. Od października 2006 r. nadzorowała obszar dużych korporacji i instytucji finansowych na stanowisku Dyrektora Banku. 1 lipca 2008 roku objęła stanowisko wiceprezesa Banku.
Pełniła ponadto funkcję członka Rady Nadzorczej Banku Gospodarki Żywnościowej, Funduszu Emerytalnego Winterthur (obecnie AXA) oraz Kredobanku na Ukrainie. Obecnie sprawuje funkcję Przewodniczącej Rady Nadzorczej ING Banku Hipotecznego oraz Wiceprzewodniczącej Rady Nadzorczej ING Securities Były prezes Brunon Bartkiewicz zrezygnował z pełnionej funkcji z końcem 2009 r., by objąć nowe zadania w międzynarodowych strukturach ING. Od stycznia 2010 Bartkiewicz zostanie szefem ING Direct odpowiadającym za działalność w Anglii, Francji, we Włoszech i w Hiszpanii. Bartkiewicz był prezesem ING Śląskiego od 2004 r.
Źródło: Reuters

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL