Teatr

Układanka z życia

W nietypowym miejscu, bo w nowoczesnej przestrzeni Loftu 44, Teatr Na Woli prezentuje kolejny spektakl z cyklu Wola w Offsecie. Spektakl to rodzaj układanki o życiu dwojga młodych ludzi, złożonej z „klocków dramaturgicznych” autorstwa Michała Walczaka.
Jak wejść w dorosłe i samodzielne życie? Jak odnaleźć wspólną ścieżkę porozumienia? Bohaterowie „Klocków” przeżywają swoją „pierwszą noc”, która w ich przypadku niekoniecznie jest tylko inicjacją seksualną. Staje się również granicą, za którą trzeba zdecydować o swoim dalszym życiu: w pojedynkę lub razem.
Bohaterowie plączą się przy tym w szeregu sztucznych gestów, ról, póz i min, które tak lubi ironicznie traktować w swoich sztukach Michał Walczak. Od „Piaskownicy” i „Pierwszego razu” interesuje go podglądanie młodych ludzi miotających się między narzucanymi im przez wychowanie i społeczeństwo rolami a potrzebą prawdziwej intymności i szczerości uczuć. Reżyserem spektaklu jest aktor Teatru im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku Przemysław Pawlicki, zaangażowany również w pracę prywatnie działającego w tym mieście teatru Per See. Warszawiacy mieli okazję oglądać wyreżyserowany i zagrany przez niego z Mariuszem Pogonowskim spektakl „Faling” w trakcie III Praskiego Przeglądu Teatralnego Hajdpark. Pawlicki kolejny raz w „Klockach” sięga po twórczość Walczaka. W 2003 roku wystawił w teatrze Scena Witkacego spektakl „Areeira”, czyli „Piaskownica”, jedną z najgłośniejszych i najważniejszych sztuk tego autora.
[i]„Klocki”, dramat Michała Walczaka, reż. Przemysław Pawlicki, wyk. Anna Bojara, Przemysław Kazusek, Loft 44, ul. Powązkowska 44, bilety: 15 zł, rezerwacje: tel. 22 632 24 78, poniedziałek (7.12.), godz. 19[/i]
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL