fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Makarony Polskie zainteresowane Sorellą

Stoczek, spółka zależna giełdowych Makaronów Polskich, odpowiedziała na ofertę sprzedaży marki dżemów Agros Nova — dowiedziała się "Rzeczpospolita"
Chętnych jest w sumie kilkunastu. - Nie chcę komentować tej informacji - mówi Paweł Nowakowski, prezes Makaronów Polskich.
W połowie października — gdy pojawiło się ogłoszenie zapraszające do zgłoszenia się zainteresowanych Sorellą. "Rzeczpospolita" napisała, że wśród firm, które może skusić ta marka są Makarony Polskie. Dżemy produkuje ich spółka zależna Stoczek. I jak wynika z naszych informacji, to właśnie ona zgłosiła się do F5 Konsulting, poznańskiej spółki, która pośredniczy w sprzedaży aktywów Agros Nova.
F5 Konsulting nie zdradza, jakie podmioty przesłały swoje zgłoszenia. — Jest kilkanaście firm, w tym kilka bardzo interesujących, które zgłosiło swoje zainteresowanie ofertą sprzedaży Sorelli. Na tym etapie nie mogę podać konkretnej liczby i nazw — komentuje Joanna Bancerowska, rzecznik Agros Nova. Zgłoszenia na Sorellę i dwie linie produkcyjne można było składać do 28 października. W branży mówi się, że sama marka marka może być warta około 5 mln zł. Jak sprawdziliśmy, nie ma wśród nich giełdowego Mispolu. Wcześniej pisaliśmy, że firma ta (dżemy produkuje jej zależna spółka Agrovita) nie wyklucza, że przyjrzy się aktywom wystawionym na sprzedaż przez Agros Nova. Mirosława Achinger, prezes Mispolu wyjaśnia, że firma zamierza koncentrować się na rozwijaniu strategicznych części swojego biznesu, czyli karmie dla zwierząt, pasztetach I konserwach oraz daniach gotowych. Zgodnie z decyzją Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Agros Nova ma jeszcze niemal rok, aby sprzedać markę sorella. Spółka musi pozbyć się znaku towarowego kupionego od Orka Food razem z firmą Kotlin w ubiegłym roku, ponieważ już przed transakcją była zdecydowanym liderem rynku dżemów wartym ok. 200 mln zł. Sorella zajmuje na nim drugie miejsce. Jej udziały wynoszą 9 proc. UOKiK nakazał Agros Nova wstrzymać także na trzy lata sprzedaż dżemów Kotlin. Może natomiast bez problemów wprowadzać na rynek mrożonki Elbro oraz ketchupy i dania gotowe pod marką Kotlin. Agros Nova jest nie tylko największym producentem dżemów w Polsce. Pod marką łowicz sprzedaje także przetwory pomidorowe i dania gotowe. Jest także trzecią firmą na polskim rynku soków i napojów. Należą do niej marka Fortuna I Kotlin. W 2008 r. jej przychody wyniosły ok. 890 mln zł.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA