System jest zapisany w regulaminie

Fotorzepa, BS Bartek Sadowski
[b]Mamy w firmie podstawowy system czasu pracy, a chcielibyśmy wprowadzić równoważny. Czy może on obejmować cztery miesiące? Czy wolno go wprowadzić, zmieniając regulamin pracy, czy potrzebna jest także zmiana umów o pracę, czyli wypowiedzenia zmieniające?[/b]Nie ma przeszkód, aby zmodyfikować system czasu pracy, którym objęty jest pracownik. W tym celu należy odpowiednio zmienić wewnątrzzakładowe regulacje w sposób przewidziany przez powszechne przepisy. Zmianę regulaminu pracy, zgodnie z art.104[sup]2[/sup] [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=AE89BF528781D2C42167CAF23691862B?id=76037]kodeksu pracy[/link], uzgadnia się z zakładową organizacją związkową działającą u pracodawcy, a gdy jej nie ma lub nie da rady poczynić takich ustaleń, nowy regulamin szef wprowadza samodzielnie.Aby zmodyfikować system czasu pracy, nie trzeba załodze zmieniać umów o pracę, chyba że jest on jednym z postanowień angażu. W takim wypadku jego modyfikac...
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL