fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

31 kandydatów na prezesa i wiceprezesów TVP

Już w połowie listopada zostanie rozstrzygnięty konkurs na szefa publicznej telewizji. Zapewne wygra go osoba kojarzona z PiS
31 osób zgłosiło się do konkursu na prezesa i członków zarządu TVP. Ich nazwiska będą oficjalnie ogłoszone dziś, kiedy rada nadzorcza otworzy koperty ze zgłoszeniami.
– To, ile osób startuje na stanowisko prezesa, a ile na członków zarządu, będzie wiadomo po rozpieczętowaniu zgłoszeń – mówi „Rz” p. o. przewodniczącego rady nadzorczej TVP Bogusław Piwowar. Konkurs ogłoszono dwa tygodnie temu. Rada szuka prezesa i trzech wiceprezesów. Tymczasowo publiczną telewizją kieruje p.o. prezesa Bogusław Szwedo i wiceprezes Małgorzata Wiśnicka-Hińcza. Są oddelegowani do zarządu z rady nadzorczej na trzy miesiące.
Konkurs prawdopodobnie wygra kandydat popierany przez PiS. To efekt koalicji medialnej tej partii i SLD, które dzięki porozumieniu w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji powołały nowe rady nadzorcze mediów publicznych. Dlatego udało się odwołać ze stanowiska m.in. ówczesnego TVP Piotra Farfała. Oba ugrupowania podzieliły się wpływami. Stanowisko prezesa TVP ma dostać człowiek PiS, a szefa Polskiego Radia – lewicy. W mediach już pojawiły się nazwiska osób, które mogą wkrótce rządzić TVP. Wymieniano m.in. Wojciecha Pawlaka (były szef TVP 2), Janusza Pietkiewicza (były dyrektor Teatru Wielkiego). Wczoraj Newsweek.pl podał, że jedną z kandydatek może być Małgorzata Raczyńska (dawna szefowa Jedynki). Wszyscy członkowie zarządu będą otrzymywać pensję w wysokości 18 tysięcy złotych. Każdy z nich będzie miał do dyspozycji służbowy samochód (wraz z kierowcą) oraz pieniądze na wydatki reprezentacyjne (do 8 tysięcy złotych).
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA