fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Wyścig po akcje Polfy Pabianice trwa

Wyścig po akcje Polfy Pabianice trwa
Fotorzepa, MW Michał Walczak
Żadna z firm, które zgłosiły wstępne zainteresowanie Polfą Pabianice i zbadały księgi spółki, nie odpuszcza. Polski Holding Farmaceutyczny dostał cztery oferty wiążące na zakup jej akcji - dowiedziała się "Rzeczpospolita"
Koperty z wiążącymi ofertami na zakup akcji pierwszej z trzech przeznaczonych do prywatyzacji spółek PHF otwarto dziś w samo południe. Okazało się, że złożyły je wszystkie firmy, które wcześniej badały księgi Polfy, a więc włoski Recordati oraz polskie Adamed, Polpharma i Polfarmex.
- Fakt, że wszystkie firmy po zbadaniu ksiąg potwierdziły chęć zakupu Polfy Pabianice, jest najlepszą rekomendacją atrakcyjności tej spółki - mówi "Rz" Artur Woźniak, prezes PHF. - W ciągu najbliższego tygodnia przeanalizujemy szczegółowo oferty pod kątem ich atrakcyjności i proponowanej przez inwestorów ceny. Wtedy podejmiemy decyzję co dalej. Dziś nie możemy wykluczyć ani negocjacji wyłącznych ani równoległych - dodaje Woźniak. Resort skarbu chce, żeby PHF znalazł inwestora dla pierwszej z trzech ostatnich państwowych Polf jeszcze w 2009 r. Przychody z tej transakcji trafią do budżetu jednak dopiero w przyszłym roku.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA