fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

W listopadzie poznamy nowego prezesa TVP

Rada nadzorcza telewizji publicznej ogłosiła wczoraj konkurs na prezesa spółki. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zostanie nim osoba kojarzona z PiS
Na wczorajszym posiedzeniu rada nadzorcza TVP ustalała zasady rozpisania konkursu na nowego prezesa telewizji publicznej i członków jej zarządu. Późnym wieczorem konkurs ogłosiła.
– W planie obrad jest także spotkanie z obecnymi władzami telewizji – mówił „Rz” przed posiedzeniem Piotr Wawrzeński, sekretarz rady nadzorczej. Jeszcze pod koniec września rada nadzorcza przyjęła warunki konkursu na nowy zarząd. Kandydat na nowego prezesa oraz kandydaci na stanowiska trzech wiceprezesów telewizji będą musieli spełnić kilka kryteriów. Postawowe to: wyższe wykształcenie, doświadczenie na stanowisku kierowniczym w mediach i niekaralność.
Jak wynika z nieoficjalnych informacji, nowym szefem TVP oraz jednym z wiceprezesów mają zostać osoby kojarzone z Prawem i Sprawiedliwością, a dwóch pozostałych wiceprezesów dostanie Sojusz Lewicy Demokratycznej. Na razie telewizją zarządzają p.o. prezesa Bogusław Szwedo i wiceprezes Małgorzata Wiśnicka-Hińcza. Oboje są oddelegowani do zarządu z rady nadzorczej do 19 grudnia. Konkurs ma zostać rozstrzygnięty w listopadzie.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA