fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

100 lat dla wielkiej Fredzi

Fryderyka kończy w sobotę 12 lat. Czeka na specjalny tort
Życie Warszawy
Huczne urodziny wielkiego zwierza w stołecznym zoo. W sobotę dzieci za darmo mogą uczestniczyć w przyjęciu na cześć słonicy Fryderyki.
Urodziny odbędą się w Baśniowym Zoo – części ogrodu dla najmłodszych. Stanie tam scena, na której będą koncerty i konkursy. Nie zabraknie żonglerów i szczudlarzy. Tam też zostanie zaprezentowany wielki tort dla jubilatki – z marchwi, jabłek i gałęzi, czyli ze wszystkiego, co Fryderyka lubi. Bo kończy właśnie 12 lat.
Pracownicy zoo mówią o niej pieszczotliwie Fredzia. Jak do zabaweczki. Ale słonica potrafi pokazać pazurki. – Bywa straszna! Trzyma wszystkich w stadzie pod pantoflem. Robi, co chce, i daje młodszym słoniom zły przykład. Skąd się to u niej wzięło? Taka przyjechała do nas z sierocińca dla słoni w RPA – mówi Olga Zbonikowska z zoo. Pięć lat temu pracownicy stołecznego ogrodu wypatrzyli Fryderykę w afrykańskim ośrodku. Jej rodziców zabili kłusownicy. Nie wiadomo dokładnie, ile słonica ma lat.
– Jej urodziny są umowne. To szef hodowlany naszego zoo w przybliżeniu określił jej wiek – mówi Zbonikowska. Nad Wisłą Fredzia stworzyła stado z mieszkającymi już w zoo Bubą i Leonem. Ten ostatni, ośmioletni samiec, nieustająco napastował koleżanki. Pracownicy zoo ustalili, że trzeba go utemperować. Sprowadzili więc z Holandii słonicę Ernę: 2,5 tony wagi, 22 lata, doświadczenia przywódcze. Leon przestał dokuczać koleżankom, lecz Ernę znienawidził. Fredzia też jej nie znosi – rywalizują o pozycję w stadzie. Czy zawrą rozejm na urodziny? Trzeba samemu zobaczyć. Najmłodsi i młodzież do 18 lat mogą wejść za darmo w sobotę w godz. 10.30 – 12. O godz. 14 wręczenie tortu jubilatce na wybiegu dla słoni. [ramka][link=http://www.zyciewarszawy.pl/temat/1.html" "target=_blank]Życie Warszawy Online[/link] [/ramka]
Źródło: Życie Warszawy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA