fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budżet i Podatki

Lotto - wyższe kumulacje i wygrane

Od jutra Duży Lotek zmienia się w Lotto! Mimo że gra będzie miała te same zasady co poprzednik, to będzie można wygrać wyższe kwoty, bo zwiększy się kwota przeznaczona na główną wygraną. Jeśli ta nie padnie, w następnym losowaniu pula będzie po prostu większa.
- W naszej opinii najbardziej atrakcyjne dla graczy Lotto będą właśnie kumulacje, które w tej grze mogą sięgnąć nawet 50 milionów złotych - mówi Piotr Gawron, rzecznik Totalizatora Sportowego. Zwiększy się kwota przeznaczona na wygrane pierwszego stopnia, czyli te „szóstkowe”. W Lotto 44 proc. pieniędzy będzie przekazane na te właśnie wygrane (w Dużym Lotku było to 36 procent). Więcej gracze dostaną też za poprawne wytypowanie „piątki”, „czwórki” i „trójki”. Jedna „piątka” będzie warta ok. 5,3 tys. zł, za „czwórkę” będzie można otrzymać ok. 240 zł, a za „trójkę” - 20 zł.
Cena jednego zakładu Lotto zmieni się w porównaniu z Dużym Lotkiem z 2 na 3 zł. Dzięki temu pula na „szóstkę” w nowej grze jest gwarantowana, wzrośnie dwukrotnie i wyniesie minimum 2 mln zł. Zakłady na wiele losowań zawarte w Dużym Lotku pozostają ważne również po wprowadzeniu Lotto. Wygrane z tych zakładów od 10 października będą wypłacane według nowych stawek i w oparciu o nowy regulamin gry Lotto, a więc będą wyższe. W przypadku wystąpienia kumulacji 8 października, pula na wygrane przejdzie na kolejne losowanie, tyle że już Lotto.
Wraz z wprowadzeniem Lotto, Express Lotek zmieni się w grę Mini Lotto. Zarówno zasady gry jak i cena zakładu pozostaną bez zmian.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA