fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

"Miro" i spółka nie przekonali Polaków

Mirosław Drzewiecki i Zbigniew Chlebowski w towarzystwie premiera Tuska
Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Za nieprzekonujące i niewiarygodne uznali Polacy tłumaczenia polityków Platformy Obywatelskiej w sprawie afery hazardowej.
Najmniej wiarygodne okazały się tłumaczenia Zbigniewa Chlebowskiego, który już w czwartek, po swojej konferencji prasowej, został zawieszony w pełnieniu funkcji szefa klubu PO. Nie udało mu się przekonać aż 63 proc. respondentów badanych przez TNS OBOP. 10 proc. ankietowanych uznało jego tłumaczenia za wiarygodne.
Niewiele lepiej wypadł minister sportu Mirosław Drzewiecki, który swoje zaangażowanie w nowelizację ustawy o grach losowych wyjaśniał dziś na trwającej prawie półtorej godziny konferencji prasowej. Przekonał w ten sposób zaledwie 16 proc. respondentów - nie udało mu się to z prawie 49 proc. - Polacy zareagowali by tak samo wobec każdego polityka. W takiej kryzysowej sytuacji ważna jest personifikacja problemów. Na co dzień politycy uśmiechają się do siebie jak rodzina, ale w takiej sytuacji musi znaleźć się taki, który położy głowę pod topór - komentuje dr Wojciech Jabłoński, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Tylko trochę lepiej wypada premier Donald Tusk (wierzy mu 30 proc. badanych - nie wierzy 43 proc.) oraz wicepremier Grzegorz Schetyna (15 proc. wierzy - 38 proc. nie wierzy). Większość Polaków (52 proc. badanych) wciąż uważa, że porównywanie afery hazardowej z aferą Rywina nie jest uprawnione. Wzajemne podobieństwa dostrzega natomiast 29 proc. ankietowanych. - Afera Rywina była pierwszą tak nagłośnioną w mediach. Personalizacja jej bohaterów była jeszcze większa niż teraz, dlatego posłowie PO nie mogą się równać z gigantami medialnymi jakimi byli Lew Rywin i Adam Michnik - mówi Jabłoński. [ramka] [b]Sondaż[/b] TNS OBOP dla "Panoramy" TVP przeprowadzony telefonicznie 3 października na grupie 880 osób.[/ramka] [ramka][b][link=http://www.rp.pl/temat/371375.html" "target=_blank][ul]*[/ul] Zobacz raport - AFERA HAZARDOWA[/link][/b] [b] [link=http://www.rp.pl/artykul/372250_Lobbysci_chcieli_wyrzucic_ministra.html" "target=_blank][ul]*[/ul] "Rz" ujawniła wczoraj nowe fakty. Biznesmeni z branży hazardowej szykowali prowokację przeciw wiceministrowi Kapicy[/link][/b] [/ramka]
Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA