fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Spółki AIG zmieniły nazwy

AIG Europe, ubezpieczyciel majątkowy i osobowy zmienił nazwę na Chartis. Tym samym także polski oddział przemianował się na Chartis Europe Oddział w Polsce
AIG Europe, ubezpieczyciel majątkowy i osobowy zmienił nazwę na Chartis. Tym samym także polski oddział przemianował się na Chartis Europe Oddział w Polsce. To już kolejna spółka z tej amerykańskiej grupy, która zmieniła nazwę. Pod logo Amplico zamiast AIG działa też już powszechne towarzystwo emerytalne oraz towarzystwo funduszy inwestycyjnych.
Także z nazwy życiowego ubezpieczyciela zniknęła nazwa AIG i pozostało już tylko Amplico Life. Wszystko bez większego rozgłosu i kampanii reklamowej. To efekt problemów koncernu w Stanach Zjednoczonych, które przed bankructwem uratował tamtejszy rząd. To miało wpływ na wizerunek jego spółek na świecie. I tak choćby z polskiego funduszu emerytalnego zaczęli odchodzić klienci, mimo, że jego wyniki inwestycyjne są dobre. Z kolei w przypadku AIG Bank jego majątek przejmuje hiszpański Santander. Wraz z polskim AIG utworzą spółkę, w której połączą działalność consumer finance w Polsce. W nowej spółce 70 proc. udziałów będą mieli Hiszpanie, a pozostałe 30 proc. - amerykański AIG.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA