fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Zbrodnie w ziemskim raju

PAT
Los Angeles to miejsce akcji czarnych powieści kryminalnych Jamesa Ellroya. Według jednej z nich – „L. A. Confidential” Curtis Hanson zrealizował „Tajemnice Los Angeles”. Reżyser i Brian Helgeland dostali 0scara za najlepszy scenariusz adaptowany.
Akcja rozgrywa się w 1953 r. Bohaterami są policjanci. Ed Exley (Guy Pearce) jest inteligentny i ambitny, chce zrobić karierę w policji, a dążąc do celu, nie zawaha się strzelić przeciwnikowi w plecy. Bud White (Russell Crowe) potrafi uderzyć kobietę, Jack Vincennes (Kevin Spacey) dorabia jako konsultant telewizyjnych programów mających kształtować wizerunek policji z Los Angeles jako najlepszej w świecie. Poza tym sprzedaje informacje Sidowi Hudgeonsowi (Danny De Vito), wydawcy plugawego pisemka plotkarskiego.
W jednym z barów dochodzi do strzelaniny. Ginie kilka osób, w tym policjant, którego zmuszono do przejścia na wcześniejszą emeryturę za skatowanie przestępcy. Dochodzenie prowadzą, niezależnie od siebie: Exley, Vincennes i White. Trop prowadzi do luksusowego domu publicznego z prostytutkami ucharakteryzowanymi na gwiazdy filmowe. Jedną z nich, kopią Veroniki Lake, jest Lynn Bracken (Kim Basinger – Oscar).
[i]sobota | Tajemnice Los Angeles ****
23.25 | tvp 2 | Dramat kryminalny. USA 1997[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA