fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ochrona środowiska

Więcej informacji w ewidencji pojazdów

www.sxc.hu
Z bazy dowiemy się też o rodzaju paliwa dla danego pojazdu i jego spalaniu
Rozbudowa ewidencji pojazdów może kosztować nawet dwa miliony złotych.
Centralna ewidencja pojazdów, podobnie jak jej druga część: kierowców, jest stale rozbudowywana. Tym razem Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji chce, by w CEPiK były gromadzone także drobiazgowe dane techniczne.
Projekt w tej sprawie jest już gotowy i właśnie trafił do uzgodnień międzyresortowych.
Co zatem trafi do ewidencji? Kilka nowych, ważnych z punktu widzenia stanu technicznego auta informacji: wariant i wersja pojazdu, jego producent, rozstaw osi; rozstaw kół – tu ze wskazaniem, że gromadzeniu podlegają trzy wartości dotyczące tej informacji: maksymalna, średnia i minimalna.
Poza tym do ewidencji wpisywane będą informacje o rodzaju paliwa dla danego pojazdu oraz informacje dotyczące emisji dwutlenku węgla dla każdego rodzaju paliwa w danym pojeździe.
Na tym jednak nie koniec. Poszerzona baza informacji służyć ma w przyszłości nie tylko polskim organom czy urzędnikom.
Projekt przewiduje, że będzie można udostępniać te informacje także za granicę. Możliwość ta będzie jednak znacznie ograniczona.
Chodzi bowiem tylko o sytuacje, w których jest to konieczne ze względu na ratyfikowane przez Polskę umowy międzynarodowe lub porozumienia zawierane pomiędzy odpowiednimi ministrami państw członkowskich.
Podobny los czeka informacje o emisji dwutlenku węgla aut rejestrowanych w Polsce pierwszy raz. A wszystko to w trosce o środowisko.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA