fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Jest pozwolenie na budowę lotniska w Modlinie

Fotorzepa, Piotr Nowak PN Piotr Nowak
Wojewoda Mazowiecki wydał dziś pozwolenie a budowę portu lotniczego w podwarszawskim Modlinie. Lotnisko w Modlinie ma wspomagać warszawskie Okęcie
W przeciwieństwie do istniejącego portu będzie mogło obsługiwać samoloty przez całą dobę. Ma przejąć m.in. połączenia krajowe. Port do 2014 roku ma mieć możliwość obsługi 1,85 mln pasażerów rocznie.
Dokument obejmuje m.in. pozwolenie na budowę terminali pasażerskiego, budynków straży pożarnej, służb granicznych i celnych. — Pozwolenie na budowę to zielone światło do rozpoczęcia jednej z najważniejszych inwestycji na Mazowszu. Co ważne, posiada ona nie tylko wsparcie władz województwa, ale także dofinansowanie unijne – podkreśla Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.
Spółka zarządzająca lotniskiem przeprowadza obecnie przetargi na wykonawstwo. Wartość inwestycji szacowana jest na 400 mln zł. Ponad 50 mln zł ma pochodzić z środków budżetowych województwa mazowieckiego. Władze portu mogą ubiegać się również o 76 mln zł dotacji unijnych w ramach mazowieckiego programu regionalnego. Po kolejne środki unijne lotnisko może sięgnąć z puli rządowego programu Infrastruktura i Środowisko. W jego ramach zostanie wybudowana m.in. stacja kolejowa w Modlinie.
Właścicielami spółki zarządzającej Modlinem jest Agencja Mienia Wojskowego (40 proc. udziałów), Województwo Mazowieckie (31 proc.), PPL (26 proc.) i miasto Nowy Dwór Mazowiecki (3 proc.).
Źródło: Rzeczpospolita OnLine
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA