fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Kto podbija kurs TF SKOK?

Fotorzepa, Piotr Gęsicki Piotr Gęsicki
Od początku tygodnia spółka zyskała już ponad 120 proc. wartości, sami jej przedstawiciele zastanawiają się co się dzieje
Sprawę wzrostu kursu bada już Komisja Nadzoru Finansowego.
- Obserwujemy zachowanie kursu spółki i wykonujemy identyfikacje stron transakcji - mówi Łukasz Dajnowicz z KNF. Dynamiczne wzrosty rozpoczęły się na poniedziałkowej sesji. Od tego dnia podczas każdych notowań firma systematycznie zyskuje nawet kilkadziesiąt procent każdego dnia. Przedstawiciele firmy poinformowali nas wczoraj, że sami są zaskoczeni takim zachowaniem kursu spółki. Z firmy nie została wypuszczona w ostatnich dniach, żadna istotna informacja.
Jedną z przyczyn silnego wzrostu kursu TF SKOK jest z pewnością niewielka płynność akcji tej spółki. Według danych firmy analitycznej Notoria wolnym obrocie znajduje się zaledwie 9 proc. akcji spółki. Strategia Towarzystwa Finansowego SKOK (spółka należąca do systemu spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych) zakłada budowę sieci bankomatów, wydawnictwo kart płatniczych oraz rozliczanie transakcji kartowych. TF SKOK na początku maja przejęło sieć Global Cash (ponad 12O maszyn) i posiada własne bankomaty pod marką SKOK24. Planowana jest integracja z siecią eCard przejęta przez TUW SKOK. Spółka jest notowana na giełdzie od maja 2008. Dwa tygodnie temu TF SKOK poinformowało, że 3 lipca 2009 r. SKOK Holding S.a.r.l. (spółka zarejestrowana w Luksemburgu- red. ) nabył od Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo- Kredytowej 90,5 proc. udziałów w kapitale zakładowym TF SKOK. W marcu tego roku inna firma [link=http://www.rp.pl/artykul/303685.html ]AD Drągowski[/link] wzbudzała zainteresowanie rynku kapitałowego, ponieważ jej kurs w ciągu kilku sesji zyskał, aż 1500 proc. Notowania Drągowskiego w celu ograniczenia zmienności kursu zostały przeniesione do systemu jednolitego.
Źródło: Rzeczpospolita OnLine
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA