fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

PiS chce sejmowej komisji skarbu państwa ws. stoczni

Prawo i Sprawiedliwość uważa, że minister skarbu Aleksander Grad "opowiada bajki" na temat braku wpłaty 380 mln zł za majątek stoczni w Szczecinie i Gdyni od katarskiego inwestora
Poseł Joachim Brudziński podkreślił, że tłumaczenie Grada, iż brak wpłaty spowodowane jest listem Szczecińskiego Stowarzyszenia Obrony Stoczni i Przemysłu Okrętowego do katarskiego inwestora, jest "żenujące".
Prawo i Sprawiedliwość pyta także, dlaczego na temat sytuacji w stoczniach uporczywie milczy premier Donald Tusk. Brudziński zaznaczył na konferencji prasowej, że sprawa stoczni musi być jak najszybciej rozwiązana, gdyż w październiku pracownikom kończą się odprawy. Rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak powiedział na konferencji, że PiS chce zwołania sejmowej komisji skarbu państwa, by dowiedzieć się o szczegółach sprawy.
Zdaniem ministra skarbu Aleksandra Grada, inicjatywa autorów listu jest szkodliwa i na pewno nie pomoże polskiemu przemysłowi stoczniowemu. Jak dodał, sprawą mają się zająć prokuratura i ABW. Minister skarbu państwa zapewnił, że katarski inwestor nie obawia się inwestycji w polskie stocznie. Chce jednak dokonać dodatkowego audytu prawnego umowy w sprawie kupna stoczni w Szczecinie, dlatego poprosił o przełożenie terminu wpłaty do 17 sierpnia.
Źródło: Rzeczpospolita OnLine
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA