fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Zabito kolejnego działacza

W rosyjskiej Karelii znaleziono ciało działacza organizacji Sprawiedliwost zajmującej się obroną praw człowieka
Andriej Kułagin zbierał w sąsiadującym z Finlandią regionie Rosji materiały na temat warunków w jakich przetrzymywani są więźniowie. Informację o śmierci potwierdzają siły zbrojne Karelii, choć nie przesądzają o jego przynależności do jakiejkolwiek organizacji.
Według obrońców praw człowieka, Kułagin był przewodniczącym karelskiego oddziału Sprawiedliwosti. Ciało Andrieja Kułagina zostało odnalezione 10 lipca niedaleko Pietrozawodzka - oświadczył agencji informator w strukturach zbrojnych republiki Karelii. Zaznaczył on, że mężczyzna był karany i prowadzono w jego sprawie wiele śledztw, związanych najczęściej z wandalizmem.
Organizacja ochrony praw człowieka „Sprawiedliwość" twierdzi jednak, że doszło do morderstwa. - Nie ma wątpliwości, że regionalny lider „Sprawiedliwości" został zabity - podkreśla Andriej Stołbunow, przedstawiciel organizacji. Według niego, Kułagin zaginął 14 maja. Miał odebrać wówczas telefon z prośbą o pilne spotkanie. Jako ostatni Kułagina widział kierowca taksówki, który podwoził go do kawiarni - miejsca tego spotkania. Andriej Kułagin osierocił żonę i córkę.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA