Opłatę za aplikację radcowską uda się odliczyć

Prowadzę działalność gospodarczą w zakresie doradztwa prawnego, a jednocześnie jestem aplikantem radcowskim. Czy koszty aplikacji mogę zaliczać do swoich kosztów uzyskania przychodów?
[b]Tak. [/b]Kosztami uzyskania przychodów są wydatki ponoszone przez podatników w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem wymienionych jako niestanowiące kosztów uzyskania przychodów (zob. art. 22 ust. 1 ustawy o PIT). Kosztami ponoszonymi w celu osiągnięcia przychodów są, między innymi, wszelkie koszty służące uzyskaniu wiedzy czy uprawnień, które mogą być wykorzystane w prowadzonej działalności gospodarczej. Taki charakter mają z pewnością wiedza uzyskana w trakcie trwania aplikacji radcowskiej, jak i uprawnienia, które mogą zostać uzyskane po jej zakończeniu i zdaniu egzaminu radcowskiego. W konsekwencji – zważywszy, że żaden przepis nie wyłącza możliwości zaliczania do kosztów uzyskania przychodów tego typu wydatków – należy uznać, że koszty aplikacji prawniczych (np. aplikacji radcowskiej) stanowią koszty uzyskania przychodów podatników prowadzących działalność prawniczą.Takie też jest...
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL