fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Menedżerowie z PKO BP rządzą w BOŚ

Akcjonariat BOŚ. Decyzje strategiczne dotyczące BOŚ podejmuje minister środowiska za pośrednictwem NFOŚiGW.
Rzeczpospolita
Rada nadzorcza Banku Ochrony Środowiska odwołała w piątekwiceprezesa Jerzego Pietrewicza
Jego miejsce zajął Stanisław Kolasiński, który jeszcze w ubiegłym miesiącu był dyrektorem zarządzającym pionem ryzyka bankowego w PKO BP. Tym samym od piątku cały pięcioosobowy zarząd BOŚ wywodzi się z PKO BP. Stanisław Kolasiński przejmie obowiązki odwołanego wiceprezesa i będzie nadzorował ryzyko i windykację.
Jak dowiedziała się nieoficjalnie „Rz”, mimo piątkowej nominacji rada nadzorcza ogłosi konkurs na stanowisko wiceprezesa BOŚ. Prawdopodobnie weźmie w nim udział Stanisław Kolasiński. Jerzy Pietrewicz musiał odejść z zarządu, ponieważ nie dostał absolutorium od akcjonariuszy, podobnie jak Piotr Wiesiołek (dziś pierwszy zastępca prezesa NBP), Stanisław Kostrzewski oraz Marcin Romanowski.
Rada nadzorcza banku zarekomendowała walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy nieudzielenie absolutorium tym czterem menedżerom z dwóch powodów: nieudanego wdrożenia centralnego sytemu informatycznego przez firmę IBM oraz pożyczek dla zagranicznych banków. Obecni na WZA Jerzy Pietrewicz i Piotr Wiesiołek tłumaczyli akcjonariuszom, że ocena rady nie jest sprawiedliwa. Ale WZA przychyliło się do rekomendacji rady. – Skierowałem pozew do sądu. Chcę unieważnienia tej uchwały – mówi Piotr Wiesiołek. Takie same działania podjął Jerzy Pietrewicz.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA