fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Wędrujące przedstawienia

Z Szewcem Kopytko i Kaczorek Kwakiem młodzi widzowie spotkają się w Lapidarium
Materiały Promocyjne
Letnie sceny teatralne nie pozwolą dzieciom nudzić się w czasie wakacji. Każda z nich co tydzień zaprasza na nowe widowisko.
Do Lapidarium należy zaglądać w soboty. Wczesne popołudnia zarezerwowano tu dla dziecięcej publiczności (od lat 3). Tym razem aktorzy opowiedzą widzom historię małego Szewca, który zamiast robić buty, wciąż psocił i płatał figle. Wkrótce wszyscy mieli dość żartownisia. Dopiero Kaczor Kwak nauczył Szewczyka żartować tak, by sprawiać innym radość, a nie przykrość.
W Ogródku Jordanowskim przy ul. Odyńca trwa Dziecięce Lato Teatralne. W każdą środę wakacji przyjmuje małych gości. Tym razem opowie im historię o narodzinach przyjaźni między niedźwiadkiem Tymoteuszem i bezdomnym pieskiem. Zostaje ona kilkakrotnie wystawiona na próbę, zarówno przez niechętnego psu ojca, jak i przebiegłego lisa. Na nic jednak intrygi – prawdziwej przyjaźni nie uda się zniszczyć nikomu! Wakacyjny Skład Bajek swój kramik z opowieściami rozkłada w każdy czwartek na podwórku przy ul. 11 Listopada 22.
Na najbliższe spotkanie z dziećmi przeznaczył bajkę pt. „Kapka podróżniczka z wody księżniczka”. Tytułowa bohaterka mieszka z tatą Wodnikiem daleko wśród gwiazd. Przez gwiezdną rurę wlewają co wieczór kryształowo czystą wodę do ziemskiego jeziorka. Do czasu aż pewien ziemski Paćkacz zanieczyści je śmieciami... Dzięki interaktywnemu przedstawieniu w wykonaniu Teatru Banasiów mali widzowie przekonają się, jakie znaczenie ma woda. Na wszelki wypadek powinni jednak zabrać ze sobą parasole – spektakle odbywają się pod gołym niebem! [i]Szewc Kopytko i Kaczor Kwak, Scena Letnia Lapidarium, ul. Nowomiejska 6/8, wstęp wolny, sobota (11.07), godz. 12 i 14. Tymoteusz Rymcimcim, II Ogród Jordanowski, ul. Odyńca 6, wstęp wolny, środa (15.07), godz. 11. Kapka podróżniczka z wody księżniczka, Wakacyjny Skład Bajek, ul. 11 Listopada 22, wstęp wolny, czwartek (16.07), godz. 11[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA