fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Eksperyment na żywo

Komendarek, współtwórca Exodusu, nadal zaskakuje swoim podejściem do muzyki: nie trzyma się sztywno reguł i nie pozwala ograniczać
Forum
Komendarek i Rest In Pieces, Dobra Karma, ul. Górczewska 67, wstęp wolny, informacje: tel. 022 836 02 53, czwartek (16.07), godz. 20
Można było właściwie oczekiwać tego nadchodzącego połączenia dwóch fraktali opisujących skomplikowane matematyczne modele syntezy dźwięków. Jaki to przyniosło efekt, dowiedzą się ci, którzy pójdą w czwartek do Dobrej Karmy na występ Komendarka i Rest In Pieces.
Komendarek to artysta-żywioł, zaskakujący nowoczesnymi pomysłami i koncepcjami, wielbiony w kręgach psytransowców i wśród fanów tradycyjnego rocka, którzy pamiętają mu współtworzenie najlepszego polskiego zespołu progresywnego z przełomu lat 70. i 80., czyli Exodusu. Używa różnorodnego instrumentarium i pozwala sobie na wycieczki eksperymentalne, nie trzyma się sztywno reguł i nie pozwala się ograniczać – w dorobku posiada występy na bardzo odległych stylistycznie imprezach (Ostróda!), w deklaracjach ma zainteresowania promieniujące po całym spektrum gatunków. Do terminów raczej się nie przywiązuje, a jednak można usłyszeć w jego kompozycjach zarówno trans, ambient, minimal, jak i world, chillout, trip-hop, broken beat, drum’n’bass, a nawet... electronic noise.
Połączenie niesamowitej fantazji legendy polskiej sceny elektronicznej z wulkanem muzycznym formacji Rest In Pieces może dać nieoczekiwany skutek, dodatkowo wspomagany na scenie wizualizacjami. Zespół grający muzykę elektroniczną na żywo, improwizujący ją na maszynach elektronicznych, basie, trąbce i wokalu dzięki efektom i modulacjom brzmień osiąga bardzo ciekawą barwę i styl. Rest In Pieces mówią, że napędza ich przed tym koncertem oscylatorowy błysk w oczach Komendarka.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA