fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Moja Emerytura

OFE ostrożniejsze z akcjami

W ubiegłym miesiącunie dokupywały dużo nowych akcji24,2 proc., taki był przeciętnie udział akcji notowanych na warszawskiej giełdzie w portfelach inwestycyjnych funduszy emerytalnych w czerwcu – wynika z wyliczeń „Rz” na podstawie danych nadzoru
To dokładnie tyle samo co w maju. Wartość portfela w związku ze zwyżkami giełdowych indeksów zwiększyła się o 1,5 mld zł, do nieco ponad 37 mld zł.
Czerwiec pokazał, że zarządzający OFE wstrzymują się z większymi zakupami papierów spółek. W minionym miesiącu fundusze nabyły akcji za zaledwie ok. 600 mln zł. To najmniejsze zakupy miesięczne w tym roku. – OFE są ostrożniejsze w podejmowaniu decyzji. To zapewne efekt oczekiwania na korektę po okresie dużego wzrostu – mówi jeden z analityków. Największe zakupy należą do dużych OFE – Avivy i PZU Złota Jesień. Jak można podejrzewać, większość czerwcowych zakupów funduszy została ograniczona do akcji debiutanta – kopalni Bogdanka.
Od początku roku OFE kupiły już papierów za ponad 3 mld zł. Największy ich udział w portfelu ma niezmiennie fundusz Polsat, a za nim PZU Złota Jesień. Najmniej ma ich natomiast OFE Pocztylion.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA