• 23.09.2018

Jaki odpis na fundusz świadczeń socjalnych dla nauczyciela-emeryta?

[b]Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych tworzony jest z corocznego odpisu podstawowego, naliczanego w stosunku do przeciętnej liczby zatrudnionych nauczycieli w pełnym i niepełnym wymiarze (po przeliczeniu na pełny wymiar) - art. 53 ust.1 ustawy Karta Nauczyciela. Natomiast zgodnie z art. 53 ust. 2 przywołanej ustawy - dla nauczycieli będących emerytami - rencistami dokonuje się odpisu w wysokości 5% pobieranych świadczeń. Czy nauczyciel-emeryt, który jest zatrudniony w szkole w niepełnym wymiarze do naliczenia z funduszy świadczeń socjalnych uwzględniany jest dwa razy? [/b]Absolutnie nie. Za zatrudnionego nauczyciela, który otrzymuje emeryturę lub rentę, dokonujemy odpisu tylko raz i to tak jak za nauczyciela wciąż pracującego, czyli zgodnie z art. 53 ust. 1 [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=FBCCDCF290DACEEBC28011938AA3BCFB?id=182007]Karty Nauczyciela[/link].Więcej informacji w artykule: [link=http://www.rp.pl/artykul/327225.html]Na naucz...
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL