fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiadomości

Żona skarbnika Libertas u Farfała

Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Monika Jargut, która pracuje w sekretariacie p.o. prezesa TVP Piotra Farfała, jest żoną jednego z najbliższych współpracowników Romana Giertycha – ustaliła „Rz“
To kolejna osoba z otoczenia byłego wicepremiera i szefa LPR, która znalazła pracę w TVP.
Sebastian Jargut ostatnio został pełnomocnikiem finansowym komitetu wyborczego partii Libertas. To były ochroniarz Giertycha. Należał do Młodzieży Wszechpolskiej, organizował jej manifestacje.
Monika Jargut trafiła do TVP w 2006 r., gdy stanowisko w zarządzie telewizji objął Piotr Farfał, były działacz LPR. – O pracy dowiedziałam się od koleżanki – mówi „Rz“ Jargut. – Nie miało to nic wspólnego z zajęciami mojego męża.
W sekretariacie p.o. prezesa pracuje także Ludmiła Bratkowska. Oficjalnie nie była związana z Młodzieżą Wszechpolską, ale w latach 2005 – 2006 była koordynatorką LPR-owskiego stowarzyszenia „Akademia Orła“. Z Bratkowską nie udało nam się skontaktować.
Pytany o zatrudnienie żony Sebastiana Jarguta w biurze zarządu Daniel Jabłoński, p. o. rzecznika prasowego TVP, odpowiada: – Telewizja Polska nie jest zobowiązana do odpowiedzi na te pytania.
Przez kilka miesięcy w sekretariacie Farfała pracowała także Agata Mikołajczyk-Masin. To żona Arnolda Masina, obecnego szefa Ligi Polskich Rodzin.
Jak pisał „Dziennik Łódzki“, Piotr Farfał był nawet drużbą na ich ślubie. Dziś Agata Mikołajczyk-Masin nie pracuje już w sekretariacie, została oddelegowana do warszawskiej redakcji Telewizji Biełsat (powstała przy współpracy TVP i MSZ).
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA