fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Tanie zakupy Zurich w AIG

Za 1,9 mld dolarów szwajcarski ubezpieczyciel Zurich Financial Services kupi od AIG firmę oferującą w USA polisy komunikacyjne przez telefon i Internet, 21st Century Direct
.Amerykański ubezpieczyciel korzystający z rządowego wsparcia (otrzymał dotychczas pomoc w wysokości 170 mld dolarów) zdecydował się sprzedać firmę poniżej jej wartości księgowej. Za każdego dolara z ksiąg największa szwajcarska firma ubezpieczeniowa ma zapłacić mu ok. 86 centów. Transakcja wymaga jeszcze zgody nadzorów.
Analitycy już teraz uważają że może uruchomić ona wyprzedaż pozostałych aktywów AIG (w tym Alico, o które w regionie Europy Środkowej walczy PZU) i ożywić rynek polis w Stanach Zjednoczonych. W ubiegłym roku swoją pozycję ugruntowało tam, obecne również w Polsce, Liberty Mutual. W kwietniu 2008 roku firma przejęła konkurencyjne Safeco Corp, płacąc 1,8 x wartość księgowej. Z kolei Tokio Marine Holdings, w lipcu przejęło ubezpieczyciela Philadelphia Group Inc, płacąc 2,8 x wartość księgowa. Inwestycje w USA planuje też niemiecki Allianz, który zapowiedział wydanie 100 mln dolarów na zwiększenie sprzedaży ubezpieczeń wśród właścicieli samochodów, małych firm i domów.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA