fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wiadomości

Dolniak trzecim z rzędu szefem eurokampanii PO

Grzegorz Dolniak, wiceszef Klubu PO
Fotorzepa, Seweryn Sołtys
Przygotowania Platformy do Parlamentu Europejskiego poprowadzi wiceszef Klubu PO – ustaliła „Rz
Partia Donalda Tuska nie ma szczęścia do koordynatora eurokampanii. Grzegorz Dolniak będzie już trzecim politykiem na tym stanowisku w ciągu miesiąca. Ujawniliśmy to wczoraj na stronie internetowej „Rz”.
– Władze boją się ryzykować i postawiły na sprawdzone osoby – mówią w PO, choć oficjalnie nikt o kandydaturze wiceszefa klubu mówić nie chce. Poprzedni koordynator Tomasz Misiak stracił funkcję, gdy wyszło na jaw, że pracował w Senacie nad ustawą, na której potem zyskała jego firma Work Service.
Nieoficjalnie wiadomo, że zanim PO zaproponowała Misiakowi funkcję koordynatora kampanii, miała trudności ze znalezieniem kandydata. Wcześniej, w lutym, musiał z tej funkcji zrezygnować Paweł Graś, bo został rzecznikiem rządu. Gdyby jednocześnie kierował kampanią, prowadziłoby to do konfliktu interesów. Do czerwcowych wyborów coraz bliżej i władze partii nie chcą ryzykować kolejnej wpadki. – Dolniak jest dobrze zorganizowany i pracowity – mówi jeden z polityków PO. – Od dawna jest też kojarzony jako jedna z medialnych twarzy partii. Posłowie Platformy są pewni, że wiceszef klubu świetnie się sprawdzi na nowym stanowisku. Jego zadaniem będzie głównie koordynowanie przygotowań kampanii, tak by wszyscy odpowiedzialni za jej elementy dobrze pracowali. Kierowanie kampanią będzie musiał łączyć z pracą w Klubie PO. Z Dolniakiem nie udało nam się wczoraj skontaktować, poseł jest za granicą. Sprawa powołania go na stanowisko koordynatora będzie prawdopodobnie omawiana już dziś na posiedzeniu Zarządu Krajowego PO. Platforma planuje zwołanie posiedzenia, by dokończyć ustalanie kandydatur w wyborach do PE. Wciąż nie są przesądzone składy list na Podkarpaciu, gdzie pierwsze miejsce ma otrzymać Marian Krzaklewski, w Zachodniopomorskiem, skąd z „jedynki” ma startować Tomasz Grodzki, dyrektor szpitala w Szczecinie, i w Małopolsce, gdzie listę ma otwierać eurodeputowany PO Bogusław Sonik. Dziś też mają się zebrać władze Klubu PO. Będą rozważać m.in. złożenie w Sejmie projektu zakładającego likwidację stanowiska doradcy i asystenta wójta i burmistrza. [i]Masz pytanie, wyślij e-mail do autorki: [mailto=d.kolakowska@rp.pl]d.kolakowska@rp.pl[/mail][/i] [ramka][b]Wybory[/b] Głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego odbędzie się 7 czerwca. Polacy wybiorą 50 deputowanych. W 2004 r. do zdobycia były 54 mandaty. PO otrzymała 15 (teraz chciałaby podwoić tę liczbę). Na promocję kandydatów wydała ponad 3,6 mln zł. Szefem kampanii był Grzegorz Schetyna, a prowadzono ją pod hasłem „Platforma Obywatelska dla Polski”. Do 18 kwietnia partie mają czas na zgłaszanie komitetów wyborczych w PKW. [/ramka]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REDAKCJA POLECA

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA