fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Wizyta Ich Cesarskich Mości Cesarza i Cesarzowej Japonii

materiały prasowe
W lipcu 2002 r. z wizytą do Polski przybyli Ich Cesarskie Moście Cesarz Akihito i Cesarzowa Michiko.
Złożyli wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza, spotkali się z parą prezydencką Aleksandrem i Jolantą Kwaśniewskimi, przedstawicielami rządu, świata kultury i nauki.
W programie wizyty znalazło się zwiedzanie Zamku Królewskiego i Starego Miasta w Warszawie, Centrum Kształcenia i Rehabilitacji w Konstancinie oraz Koncert Chopinowski w Łazienkach Królewskich. Ich Cesarskie Moście spotkali się także z władzami Uniwersytetu Warszawskiego oraz wykładowcami i studentami tamtejszej japonistyki, najstarszego w Polsce ośrodka prowadzącego studia nad Japonią, obchodzącego w tym roku swoje stulecie.
W Krakowie z kolei spotkali się z przedstawicielami świata kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz odwiedzili Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (obecnie Muzeum). Przez Polaków witani byli ciepło i serdecznie.
Polska wyraźnie wywarła na nich duże wrażenie – po wizycie Ich Cesarskie Moście powiedzieli: – Byliśmy poruszeni, że nawet w trudnych warunkach dziejowych ludzie cenili swoją kulturę, która była dla nich oparciem.
- Materiał powstał we współpracy z Ambasadą Japonii w Polsce
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA