fbTrack

Historia

KGB miało zgodę na zabicie Jana Pawła II

Ujawniono nowe dokumenty na temat zamachu na Jana Pawła II. Amerykański dziennikarz John O. Kohler pisze o nich w swojej książce.
Według niego, w listopadzie 1979 r. członkowie sekretariatu KC KPZR wydali KGB polecenie: „Wykorzystać wszelkie dostępne możliwości, by zapobiec nowemu kierunkowi w polityce, zapoczątkowanemu przez polskiego papieża, a w razie konieczności – sięgnąć po środki wykraczające poza dezinformację i dyskredytację".
– Byłem oszołomiony, kiedy znalazłem ten rozkaz. Środki „wykraczające poza dezinformację i dyskredytację" oznaczały po prostu zgodę na zabicie papieża – mówi „Wprost" John O. Koehler, który dotarł do dokumentu i opublikował jego treść w swojej książce „Chodzi o papieża. Szpiedzy w Watykanie”. Pod tym dokumentem podpisali się: partyjnej propagandy Michaił Susłow, członkowie prezydium KC KPZR Andriej Kirylenko, Konstantin Czernienko, sekretarze KC Konstantin Rusakow, Władimir Ponomariew, Iwan Kapitonow, Michaił Zimianin, Władimir Dołgich i Michaił Gorbaczow.
Źródło: Wprost.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL