fbTrack

Muzyka

Kraków: Wspomnienie o Joy Division

Kadr z filmu "Control"
Gutek Film
W Salonie Literacko Muzycznym Klubu Pod Jaszczurami odbędzie się prezentacja książki Deborah Curtis "Joy Division i Ian Curtis. Przejmujący z oddali"
Deborah była żoną Iana Curtisa, charyzmatycznego wokalisty Joy Division, autora przejmujących tekstów, wrażliwego i niemogącego odnaleźć się w rzeczywistości człowieka. Muzyka, który u progu życia i kariery popełnił samobójstwo.
Żona artysty pisze o beztroskim dzieciństwie i młodzieńczych wybrykach Iana. Opisuje ich małżeństwo, fascynację muzyką i formowanie grupy, po nasilające się ataki epilepsji, załamania nerwowe i samobójczą śmierć. Książka jest niezwykle szczerą historią ich związku i jego powolnego rozpadu, a jednocześnie opowieścią o burzliwych dziejach Joy Division, jednego z najciekawszych zespołów XX wieku.
Spotkani będzie towarzyszył pokaz teledysków A. Corbijn'a poprzedzony prelekcją dr. Piotra Kletowskiego. Anton Corbijn (ur. 25 maja 1955 w Strijen w Holandii), fotograf i reżyser wideoklipów muzycznych. Reżyserował m.in. teledyski Depeche Mode Personal Jesus z 1989 i Heart-Shaped Box Nirvany z 1993. W 2007 roku wyreżyserował brytyjski film biograficzny o wokaliście zespołu Joy Division Ianie Curtisie pt. "Control". Corbijn unika nowoczesnej, pełnej przepychu techniki fotograficznej, preferując raczej bardziej surowy styl i często czarno-białą kolorystykę. Po spotkaniu i dyskusji zodbbędzie się koncert krakowskiego zespołu Citizen Woman There. Informacje o innych imprezach Klubu Pod Jaszczurami
Źródło: ROL

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL