fbTrack

Świat

Rosja: godzina milicyjna sposobem na pedofilów

Rosyjskie MSW zastanawia się nad wprowadzeniem godziny milicyjnej dla nieletnich. Powód? Troska o ich bezpieczeństwo. – Pracę wychowawczą należy zaczynać jeszcze w szkole, z przyszłymi rodzicami – mówił w piątek szef MSW Raszid Nurgalijewodzina milicyjna sposobem na pedofilów.
Minister jest zwolennikiem inicjatywy regionalnych władz, które chcą ograniczać pobyt dzieci na ulicach w godzinach wieczornych i nocnych. Jednym z takich regionów jest obwód kemerowski na Syberii, gdzie naciskano na gubernatora, by wprowadził zakaz przebywania dzieci poniżej 16. roku życia poza domem po godzinie 23.
Rosyjskie MSW rozpaczliwie szuka sposobów na zwalczanie coraz częstszych przestępstw wobec niepełnoletnich. Statystyki są zatrważające: w 2003 r. ofiarami pedofilów padło 129 dzieci. Rok temu – ponad 3000. Niepełnoletni są także ofiarami przemocy, porwań i zabójstw – podał portal Newsru.com. Jednak według ekspertów godzina milicyjna może ograniczyć przestępstwa, ale nie zlikwiduje skali tego zjawiska. Przestępstwa są bowiem popełniane także w ciągu dnia.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL