fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Minister wkracza do a(u)kcji częstotliwości

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji przygotowało przepis, który pomoże prezes UKE, Magdalenie Gaj, zakończyć aukcję LTE.Operatorzy na razie milczą.
Bloomberg
Przygotowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji przepis może zmienić zasady zakończenia gry o cenne pasmo pod internet LTE.

Aukcja częstotliwości 800 i 2600 MHz (pasma dla ultraszybkiego mobilnego internetu LTE), za sprawą rozbieżnych interesów operatorów i błędów organizacyjnych Urzędu Komunikacji Elektronicznej, wymyka się spod kontroli. Pomocną dłoń podaje prezes UKE Magdalenie Gaj Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji (MAiC) kierowane przez Andrzeja Halickiego.

Pomocna dłoń

Aukcja szykowana od 2013 r. trwa trzy miesiące i nie zanosi się, aby miała się szybko skończyć. I to mimo że uczestnicy, tacy jak Orange Polska, docierają powoli do górnej granicy budżetów przeznaczonych na rozdysponowywane częstotliwości. Zdaniem analityków pułap ten zostanie osiągnięty przy 1,4–1,6 mld zł.

By nie dopuścić do sytuacji, w której aukcja ciągnie się w nieskończoność (pozwala na to jej konstrukcja), resort przygotował nowy przepis. MAiC rozważa zmianę rozporządzenia o przetargach i aukcji polegającą na dopisaniu drugiego sposobu na zakończenie (nie odwołanie) aukcji....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA