fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

Pilot miał motyw

AFP
Najnowsze doniesienia w sprawie katastrofy samolotu Germanwings w Alpach wskazują, że pilot, który doprowadził do katastrofy, wcześniej miał problemy psychiczne. Ostatnio został porzucony przez partnerkę.

Informacje na temat przypuszczalnych motywów Andreasa Lubitza, który - jak na razie wskazują wyniki pracy śledczych - miał świadomie doprowadzić do katastrofy samolotu, podały brytyjski "Mirror" oraz telewizja Fox News.

Na podstawie przeszukania domu rodziców Lubitza i jego mieszkania śledczy doszli do wniosku, że mężczyzna został niedawno porzucony przez partnerkę.Kobiety jeszcze nie udało się odnaleźć.

Wcześniej przezywał już problemy psychiczne. To właśnie z powodu depresji i wypalenia miał na kilka miesięcy przerwać szkolenie pilotażu, które rozpoczął w 2008 roku. Przez półtora roku był pod kontrolą psychiatry.

Na wszystkich dokumentach Lubitza, włącznie z jego licencją pilota, widnieje adnotacja SIC - oznacza to konieczność regularnej i ścisłej kontroli medycznej.

Ostatnie ustalenia wskazują, że autopilot samolotu został ręcznie przestawiony z wysokości 38 tysięcy stóp na 100 stóp i kilka sekund później zaczął spadać.

Pierwszy pilot usiłował siekierą rozbić drzwi kokpitu. Z nagrań w czarnej skrzynce wynika, że pasażerowie dopiero w ostatniej chwili zorientowali się, w jakiej są sytuacji. Ich krzyki rozległy się dopiero kilka sekund przed rozbiciem maszyny.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA