fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Daesh

Państwo Islamskie zwraca się do osób niesłyszących

Kadr z filmu, na którym islamiści posługują się językiem migowym
YouTube
Dżihadyści z IS opublikowali w sieci nowy film zawierający m.in. wezwanie muzułmanów z Europy do wstępowania w ich szeregi.

Film został nagrany w Mosulu, w największym mieście opanowanym przez ekstremistów z Państwa Islamskiego (IS). Co ciekawe dwóch nagranych islamistów wygłaszając apel posługuje się także językiem migowym. Jeden z uzbrojonych mężczyzn w filmie grozi śmiercią wszystkim przeciwnikom grupy i wzywa muzułmanów z Europy do dżihadu, mówiąc: wasza droga jest otwarta, aby przyjść do ziemi namiestnika (ar. khalifah) i rozszerzać Państwo Islamskie.

Następnie dżihadyści zwracają się do USA, Wielkiej Brytanii, Włoch i Francji oraz państw z nimi sprzymierzonych w koalicji przeciw IS, Jordanii, Arabii Saudyjskiej, Kuwejtu i Kataru, "sojusz między tymi narodami i naloty przeciwko IS nie zatrzymają naszego postępu, każdy wojownik, który zginie zostanie zastąpiony innym."

W drugiej części nagrania widzimy "normalnie" toczące się życie Mosulu, a dwaj uzbrojeni dżihadyści z nagrania, kierują ruchem na jednej z zatłoczonych ulic miasta.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA