fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Przegląd prasy - piątek 6 marca

[srodtytul]Parkiet[/srodtytul]

Zbigniew Jakubas jak Solorz-Żak: telefon, gaz i prąd.

Netia złożyła wiążącą ofertę na TK Telekom i wstępną na PKP Energetykę – wynika z informacji „Parkietu". Zbigniew Jakubas, główny właściciel Netii podążą śladem Zygmunta Solorza-Żaka i chciałby zbudować grupę firmę świadczących różne usługi dla firm i gospodarstw domowych. Czy Netii uda się kupić kolejową energetykę nie jest pewne. Konkurencja zapowiada się duża.

[srodtytul]Puls Biznesu [/srodtytul]

Twórca szalonego show króluje na Twitterze

Pewien bloger stworzył listę najbardziej wpływowych osób na Twitterze. Wygrał gwiazdor amerykańskiej telewizji. Znalazł się na niej także Polak

http://pulsbiznesu.pb.pl/4028293,50245,tworca-szalonego-show-kroluje-na-twitterze (dostęp płatny)

Kogo zatrudnia Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg, twórca Facebooka, podkreśla, że zatrudnianie nowych osób w portalu jest pewnym wyzwaniem, ponieważ jest więcej pracy niż osób, które mogą ją wykonać.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4028288,22841,kogo-zatrudnia-mark-zuckerberg (dostęp płatny)

Bańka jest teraz gorsza niż ta sprzed 15 lat

Dziś technologiczna bańka jest gorsza niż poprzednia, która pękła 15 lat temu, bo teraz spółki są głównie prywatne, a nie publiczne — twierdzi Mark Cuban, amerykański przedsiębiorca i miliarder.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4028252,7064,banka-jest-teraz-gorsza-niz-ta-sprzed-15-lat (dostęp płatny)

Kolejka po PKP Energetykę

Cztery energetyczne czempiony i inwestorzy finansowi są zainteresowani kupnem należącej do PKP spółki. PKP sprzedaje PKP Energetykę, piątego co do wielkości sprzedawcę energii elektrycznej w kraju i operatora ogólnopolskiej sieci. Interesowało się nią bardzo wiele podmiotów — umowy o poufności podpisało ok. 30 firm. PKP otrzymały właśnie oferty wstępne.

http://pulsbiznesu.pb.pl/4028261,40953,kolejka-po-pkp-energetyke (dostęp płatny)

[srodtytul]Rzeczpospolita[/srodtytul]

Cyfrowy Polak, czyli koszty

Z telefonów komórkowych korzysta dziś 27 milionów Polaków, do roku 2018 ma przybyć kolejny milion. Szacuje się, że nawet 12,7 mln użytkowników komórek stanowią posiadacze smartfonów, za pomocą których można łączyć się z Internetem.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1270354-Cyfrowy-Polak-czyli-koszty.html (dostęp płatny)

Telekomy podkręcają wydatki na inwestycje i przejęcia

O 10 proc. więcej niż w 2014 r. zainwestuje w tym roku pięć największych grup w branży. Może też powstać kopia imperium Zygmunta Solorza-Żaka. Operatorzy, którzy zakończyli kolejny etap modernizacji sieci lub cierpią z powodu spadku przychodów, zapowiadają, że w tym roku wyłożą na inwestycje w rozwój organiczny mniej.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1270350-Telekomy-podkrecaja-wydatki--na-inwestycje-i-przejecia.html (dostęp płatny)

To nieprawda, że operatorzy nie inwestują

Rz: Czy inwestycje operatorów w infrastrukturę rosną?

Hans Vestberg,, prezes Ericssona: To pytanie o dwóch poziomach. Z jednej strony zbyt wiele osób mówi, że operatorzy inwestują niewiele. Dotyczy to szczególnie telekomów europejskich. Ale to nieprawda. Nigdy nie obserwowaliśmy w Europie tak daleko idącej...

http://archiwum.rp.pl/artykul/1270351-To-nieprawda-ze-operatorzy-nie-inwestuja.html (dostęp płatny)

Na rynku e-commerce robi się ciasno

Polskie sklepy internetowe powinny wyjść z ofertą za granicę. Najlepiej do Niemiec, Turcji i Nigerii – twierdzą eksperci. W Polsce działa ponad 20 tys. sklepów internetowych. To dziesięć razy więcej niż w 2006 r. – Rynek e-handlu rozwija się bardzo dynamicznie, ale – choć jeszcze się nie nasycił – konkurencja jest tak duża, że liczba firm działających online będzie spadać – twierdzi Iza Wiśniewska, ekspert Fundacji im. Lesława Pagi, która przygotowała raport nt. polskiego sektora e-commerce.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1270367-Na-rynku-e-commerce-robi-sie-ciasno.html (dostęp płatny)

Nowoczesność przegrała

E-booki nie mogą korzystać z preferencyjnych stawek VAT – orzekł Trybunał Sprawiedliwości UE. Wydawcy domagają się pilnej zmiany dyrektywy. Wydany w czwartek wyrok zapadł po skardze Komisji Europejskiej, która zarzuciła Francji i Luksemburgowi naruszenie dyrektywy w sprawie VAT (2006/112/WE). Wprawdzie dopuszcza ona stosowanie obniżonych stawek VAT na książki tradycyjne, ale kupno e-booków poprzez ściąganie z internetu traktuje jako usługi elektroniczne. Te zaś nie korzystają z preferencji.

http://archiwum.rp.pl/artykul/1270386-Nowoczesnosc-przegrala.html (dostęp płatny)

Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA